You are currently viewing <strong>Ruszyły warsztaty w ramach Akademii Aktywnego Obywatela</strong>

Ruszyły warsztaty w ramach Akademii Aktywnego Obywatela

W październiku uruchomiliśmy pierwsze warsztaty kompetencyjne w ramach Akademii Aktywnego Obywatela skierowanej do uczestników i uczestniczek projektu „naRADźmy się! – MOCni, SAMOrządni, ZAANGAŻOWANI mieszkańcy powiatu mikołowskiego” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO  na lata 2021-2030.

Uczestnicy i uczestniczki wzięli udział w warsztatach z zakresu wystąpień publicznych, podczas których dowiedzieli się m. in.:

  • Jak mówić z pasją o rzeczach ważnych, interesujących i potrzebnych?
  • Jak dobrać treść wypowiedzi od słuchaczy?
  • Jak zmieścić wszystko w określonym czasie?
  • Jak poradzić sobie ze stresem?

Warsztaty, bogate w ćwiczenia praktyczne, pozwoliły uczestnikom sprawdzić się jako mówcy przed kamerą, poznać ich mocne i słabe strony podczas wystąpień publicznych oraz przetestować nowo zdobytą wiedzę.

Przed nami warsztaty z zakresu komunikacji w mediach, stanowiące kontynuację tematyki wystąpień publicznych, które odbędą się w dniach 7 i 14 listopada 2022 roku.

Warsztaty pozwolą uczestnikom i uczestniczkom na poznanie podstaw i narzędzi zewnętrznego i wewnętrznego Public Relations oraz wykorzystania social mediów w komunikacji i odpowiedzą na takie pytania, jak:

  • Kiedy się kontaktować z dziennikarzami?
  • Jak zacząć i prowadzić współpracę z mediami?
  • Jak budować bazę mediów?
  • Co zrobić, kiedy kontaktuje się z nami dziennikarz/dziennikarka?
  • Jakich błędów unikać współpracując z mediami?

A przede wszystkim jak skutecznie zainteresować swoim tematem, by był on atrakcyjny dla dziennikarzy i odbiorców.

Warsztaty są prowadzone przez Aleksandrę Malczyk – trenerkę, pasjonatkę etnodizajnu i budzenia w ludziach pasji. Autorkę strategii promocji miejsc oraz budowania marek lokalnych, która wystąpienia publiczne zna od kuchni prowadząc eventy, współpracując z mediami czy promując projekty.  Obecnie jest Dyrektorką ARTerii i z powodzeniem buduje kulturalną markę Ornontowic, które coraz więcej znaczą na Śląsku.