You are currently viewing Wakacyjna Szkoła Magii w Palowicach

Wakacyjna Szkoła Magii w Palowicach

W lipcu, siedziba OSP w Palowicach zamieniła się na chwilę w Wakacyjną Szkołę Magii. Fundacja GaSzo zorganizowała dwa cykle warsztatów w dwóch tematycznych Domach Magii: Gryffindor i Slytherin dla 30 dzieci klas I-IV szkoły podstawowej z naszej Gminy.

Uczestnicy zmierzyli się z quizem na temat wiedzy o Harrym Potterze. Przyszli czarodzieje musieli się też wykazać nie lada kreatywnością podczas zajęć plastycznych. Stworzyli herby swoich domów oraz wykonali magiczne różdżki, które wcześniej musieli znaleźć w palowickim parku. Następnie dzieci wyhodowały swoją własną Mandragorę, musiały wyczarować Smocze Jaja, co okazało się nie lada wyzwaniem bo balony wcale nie chciały się słuchać naszych uczniów. Uwarzyli też eliksir zdrowia z warzyw, który zrobił furrorę i zrobili pyszne sałatki owocowe. Podczas gry terenowej tworzyli piękne bukiety oraz magiczne zwierzęta. Zbierali składniki do eliksirów i szukali swoich kamieni filozoficznych. Na koniec, uczniowie stoczyli walkę na różdżki. Wszystkie zadania były punktowane w ramach współzawodnictwa domów do których zostali przydzieleni przez Tiarę Przydziału. Uczestnicy warsztatów świetnie się bawili, zdali egzamin na prawdziwych czarodziejów i otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu Wakacyjna AktywAKCJA finansowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. Dziękujemy wspaniałej animatorce Katarzynie Witek za organizację kreatywnych zajęć dla dzieci.