You are currently viewing Zapomniane zwyczaje: Wyszkubki

Zapomniane zwyczaje: Wyszkubki

Inicjatywa zorganizowana na ogromną skalę. Liderka projektu, pani Elżbieta wraz z grupą inicjatywną oddała temu projektu całe serce. Wiele czasu panie musiały poświęcić na organizację tego rodzaju przedsięwzięcia, gdyż w wydarzeniu wzięło udział 153 osoby.

Pomysł na inicjatywę zrodził się szybko, gdyż mieszkanki Orzesza cenią sobie tradycje i próbują stale ją pielęgnować i przekazywać młodszemu pokoleniu. Głównym celem projektu było kultywowanie kultury i tradycji nie tylko śląskiej, przypomnienie dawnego zwyczaju szkubania pierza. Cel został w pełni zrealizowany, ponieważ gospodynie wiejskie przygotowały przedstawienie, na którym opowiedziano o zapomnianej tradycji. Na wydarzeniu pojawiło się także wielu zaproszonych gości i władz miasta. Ponadto grupa inicjatywna wraz z Klubem Senior + przygotowała poczęstunek dla gości, który był bardzo pracochłonny.

Całe wydarzenie było niezwykle uroczyste, poprowadzone w formie szkolnego apelu z występem zaproszonych gości. Na zakończenie władze zabrały głos, zostały wręczone podziękowania zaproszonym gościom i podano poczęstunek do stołów.