You are currently viewing Pierwszy obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP za nami

Pierwszy obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP za nami

Po wielu latach do kanonu wakacyjnych wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży wrócił miejsko-gminny obóz szkoleniowo-wypoczynkowy MDP OSP.

W dniach 15-24 lipca 17 dzieci i młodzieży z jednostek OSP Palowice, OSP Bełk i OSP  Dębieńsko Wielkie wzięło udział w obozie, który został zorganizowany dzięki połączeniu sił OSP Palowice i Fundacji GaSzo.

Przez 10 dni młodzi adepci ochotniczej straży pożarnej pod opieką czteroosobowej kadry wzięli udział m.in. w zajęciach z majsterki obozowej, współpracy w grupie, pracy z wężami, musztry, alarmach przeciwpożarowych, spływie kajakowym, zajęciach z survivalu oraz zwiedzili salę edukacyjną Ognik oraz siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Obóz odbył się na terenie ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego „Kokotek” w Lublińcu.

Za okazaną pomoc w organizacji obozu szczególnie dziękujemy: Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu oraz Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Obóz MDP został dofinasnowany ze środków Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”.